بهترین مکان‌ها برای کمپینگ در ایران

خیلی از مردم تمام طول هفته منتظر آخر هفته و تعطیلات می‌مانند تا بتوانند استراحت کنند و خستگی را از تن خود برهانند، اما زمانی که آخر هفته فرامی‌رسد در کمال ناباوری هیچ جای مناسبی را برای کمپینگ پیدا نمی‌کنند. اگر شما هم عاشق کمپینگ هستید ولی مکان مناسبی را پیدا نمی‌کنید با ما همراه باشید تا در این مقاله مکان‌های مختلفی را به شما معرفی کنیم تا بتوانید بهترین نقطه را برای کمپینگ انتخاب کنید. برای کمپینگ در ابتدا باید هم‌سفرانی داشته باشید که بودن در کنار آن‌ها برای شما لذت‌بخش باشد. بعدازاین نکته باید مکان مناسب را برای کمپینگ پیدا کنید.

ایران سرزمین پهناوری است که چشم‌اندازهای طبیعی فراوانی دارد. اگر ایران را به سه بخش جنوبی، مرکزی و شمالی تقسیم کنیم می‌توانیم همه نوع آب‌وهوایی را در قسمت‌های مختلف آن مشاهده کنیم. شمال کشور ایران هوای شرجی دارد و اگر بخواهیم در این منطقه کمپینگ به راه بیندازیم، می‌توانیم از زیبایی‌های دریا و جنگل‌های سرسبز لذت ببریم. مرکز کشور که کوهستانی است آب‌وهوای معتدلی دارد و برای فصول گرم بسیار مناسب است و درنهایت جنوب کشور که هوای آن اغلب گرم است و به دریای عمان و خلیج‌فارس ختم می‌شود و می‌تواند در فصل زمستان یا بهار منطقه مناسبی برای کمپینگ باشد. موقعیت جغرافیایی ایران به‌گونه‌ای است که برای کمپینگ و گردش مکان‌های فراوانی دارد. پس به‌عنوان یک ایرانی زیبایی‌های کشور خود را از دست ندهید و با برنامه‌ریزی مناسب از طریق بهترین آژانس مسافرتی به بازدید مکان‌های دیدنی ایران و کمپینگ بپردازید.

دماوند
کوهستان دماوند یکی از بهترین نقاط برای کمپینگ است. اگر یک ایرانی هستید و تابه‌حال زیبایی‌های دماوند را ندیده‌اید در اولین فرصت به آنجا بروید و از این نعمت خدادادی کشور خود لذت ببرید. بلندترین کوه و آتشفشان آسیا در کشور شما واقع‌شده است پس کوه دماوند و مناظر آن را از دست ندهید و به‌عنوان مقصد بعدی کمپینگ، کوهستان دماوند را انتخاب کنید.
کوه دماوند یک مکان عالی برای کمپینگ کوه‌نوردان نیز هست. بالاترین قله آسیا چشم‌اندازهای بی‌نظیری هم دارد که قطعاً شما را شگفت‌زده خواهد کرد.

پارک ملی گلستان
پارک ملی گلستان بزرگ‌ترین پارک ملی ایران است که مساحتی حدود ۹۰۰ کیلومترمربع دارد. این پارک انواع مختلف گونه‌های جانوری مانند پرندگان و حیوانات را در خود جا داده است و می‌تواند یک مقصد زیبا و دیدنی برای کمپینگ در ایران باشد.

لرستان سرسبز
سومین پیشنهاد ما استان سرسبز لرستان است. لرستان مردم خون گرم و مهمان‌نوازی دارد که می‌تواند خاطره یک گردش خوب را در ذهن شما به جا بگذارد. اگر همزمان با کوچ عشایر به آنجا سفر کنید می‌توانید از دو نعمت بهره‌مند شوید. اول سرسبزی و طبیعت زیبای لرستان که غیرقابل توصیف است و بعد از آن هم‌نشینی و کمپینگ با عشایر که حس خاص خود را به همراه دارد. عشایر اغلب راه‌های پرپیچ‌وخم کوهستانی را بلدند و می‌توانند راهنمای بسیار خوبی در سفرها باشند. اگر تابه‌حال این موضوع را امتحان نکرده‌اید ما آن را به شما پیشنهاد می‌کنیم تا حتماً یک‌بار کمپینگ با عشایر را امتحان کنید و با آن‌ها همراه شوید و با تجربه کوچ را در خاطرات خود ثبت کنید.

کوچ با عشایر تنها مزیت استان لرستان نیست، این استان طبیعت بکر و زیبایی دارد که در هر منطقه آن می‌توانید کمپینگ کنید و از اکسیژن فراوان آن منطقه لذت ببرید. دریاچه گهر نیز از زیبایی‌های این استان است که پیشنهاد می‌کنیم حتماً از آن بازدید کنید.

طبیعت کردستان
رشته‌کوه زاگرس از همه طرف استان کردستان را احاطه کرده است و در هر نقطه از کردستان چشم‌اندازهای فراوانی به وجود آورده است. دیدن مناظر زیبای استان کردستان را از دست ندهید.

استان مازندران
استان مازندران نیازی به معرفی ندارد و اغلب انتخاب اول ایرانی‌ها برای کمپینگ و سفر است، اما نمی‌توان از معرفی آن چشم‌پوشی کرد. تمام مناطق استان مازندران برای کمپینگ عالی هستند و شما می‌توانید بهترین خاطرات خود را در آنجا بسازید. از همان لحظه‌ای که وارد این استان می‌شوید می‌توانید از جاده‌های بی‌نظیر و طبیعت مازندران لذت ببرید. البته این استان اغلب سرد است، اما اگر لباس گرم به همراه داشته باشید می‌توانید این نقطه را برای کمپینگ انتخاب کنید.