بهترین زمان برای سفر به کیش

جزیره زیبای کیش به‌عنوان نگین خلیج‌فارس شناخته می‌شود که همه‌روزه پذیرای گردشگران زیادی از سراسر ایران و جهان است. این جزیره با اکسیژن فراوانی که در خود جای‌داده است از هرگونه آلودگی هوا به دور است که همین موضوع هم یکی از دلایل مردم برای سفر به کیش است.
در نظر بگیرید که می‌خواهید به کیش سفر کنید. قطعا در این سفر شما حداقل یک بار به مراکز خرید سر می‌زنید و اجناسی را تهیه می‌کنید، پس چه‌بهتر که این خریدها را در فصل قرعه‌کشی انجام دهید تا شانس خود را در این قرعه کشی‌ها امتحان کنید؟
از طرفی دیگر آب‌وهوای کیش بسیار گرم و مرطوب است و اگر هوای شرجی باب میل شما نیست باید زمان مناسبی را در نظر بگیرید که رطوبت هوا کمتر است. در این مقاله با ما همراه باشید تا تمام موارد پیش رو را بررسی کنیم و بهترین زمان سفر به کیش را پیشنهاد دهیم.

بهترین زمان برای خرید در کیش
این عنوان را از دو جهت باید بررسی کرد. یکی ازاین‌جهت که بهترین زمان تخفیف‌های فروشگاه‌ها کی است و دیگری از این جهت که ازنظر آب‌وهوایی چه زمانی برای پرسه زدن در مراکز خرید بهتر است.
اگر از دسته افرادی هستید که خرید را خیلی دوست دارید پیشنهاد می‌کنیم در فصل پاییز و ماه‌های مهر و آبان به کیش سفر کنید. بسیاری از مراکز خرید در این فصل تخفیف‌های زیادی می‌گذارند و از طرفی دیگر قیمت بلیط هواپیما و رزرو هتل نیز بسیارکم است که این دو در کنار یکدیگر مزیت بسیار مهمی محسوب می‌شوند. نکته خوب دیگر این است که در این فصل آب‌وهوای کیش به نسبت بهتر است.

بهترین آب‌وهوا
بهترین زمان برای سفر به کیش به هدف شما مربوط می‌شود. برای مثال اگر قصد خرید ارزان، شنا در خلیج‌فارس و یا شرکت در جشنواره‌ها را دارید زمان مناسب فرق می‌کند. به همین دلیل ما در این مقاله تمامی فصول را موردبررسی قرار می‌دهیم تا با خیال راحت تصمیم به سفر بگیرید.

فصل تابستان در کیش
تابستان ازنظر آب‌وهوایی زمان مناسبی برای سفر به کیش نیست اما بهترین زمان برای شرکت در جشنواره‌ها و رویدادهای فرهنگی تاریخی است. در این فصل که آب‌و‌هوا هوا مناسب نیست مسئولان سعی می‌کنند با ایجاد انگیزه‌هایی مانند برپایی کنسرت، تئاتر، ورزش‌های آبی و… بر جذابیت این جزیره بیفزایند تا نزول ناگهانی تعداد مسافر رخ ندهد.
آب‌وهوای کیش در فصل‌های گوناگون سال بسیار متفاوت و دائم در حال تغییر است پس اگر وضعیت آب‌وهوا را چک نکنید ممکن است درگیر باران‌های شدید و یا آب‌وهوای بسیار شرجی و گرم شوید.

لذت بردن از آب گرم خلیج‌فارس
اگر قصد غواصی، ورزش‌های آبی و یا چتربازی بر فراز خلیج‌فارس را دارید بهترین زمان فصل تابستان است که هوا بسیار گرم است و هیچ خبری از باران‌های شدید این جزیره نیست. اما اگر در فصل زمستان به این جزیره سفر کردید باید این برنامه‌ها را کنار بگذارید.

خلوت‌ترین زمان در کیش
اگر فردی درون‌گرا هستید یا برای کسب آرامش و تغییر آب‌وهوا می‌خواهید به این جزیره سفر کنید بهتر است که اواسط پاییز و یا اسفند را انتخاب کنید که هم آب‌وهوا بسیار مناسب است و هم تعداد گردشگران بسیارکم است و جزیره از آرامش بسیاری برخوردار است.

ارزان‌ترین زمان برای سفر به کیش
ارزان‌ترین تورها در ماه‌های مهر، فروردین و مرداد ارائه می‌شوند که تعداد گردشگران کاهش می‌یابد و برای سفر باید در مردم انگیزه ایجاد شود.